Koszyk: (pusty)
do kasy suma: 0,00 zł

O firmie

Wytwórnia Szpilek Iza w Lesznie została założona w 1928 roku. Firma jest największym w Polsce producentem wsuwek do włosów oraz szpilek fryzjerskich. Oferta produkowanych wyrobów obejmuje również ozdoby do włosów.

Jako jedyna firma w Polsce posiadamy kompletną i zarazem unikatową linię technologiczną do produkcji tych wyrobów. Zastosowanie nowoczesnych technologii, jak również posiadane przez pracowników naszej firmy doświadczenie sprawia, że wyroby przez nas produkowane cechują się najwyższą jakością. W ciągłej sprzedaży oferujemy kilka długości i szerokości wsuwek i szpilek fryzjerskich wykonanych w bogatej kolorystyce.

Paleta barw i rozmiarów może zostać poszerzona zgodnie z indywidualnymi życzeniami klienta. Standardowo produkty pakowane są na kartach firmowych po 100 sztuk. Nasze produkty są również dostępne w opakowaniach 500g, 350g i 250g. Realizujemy również zamówienia pakowane według wzoru przedstawionego przez nabywcę 

Współpraca z naszą firmą charakteryzuje się wysoką jakością produktów, szybką realizacją zamówień i korzystnymi cenami.

Zapraszamy do obopólnie korzystnej współpracy.

 

Certyfikacja  

   

 

 Firma jest beneficjentem subwencji finansowej uzyskanej w ramach Tarczy Finansowej 1,0 udzielanej przez Polski Fundusz Rozwoju.

Firma jest beneficjentem subwencji finansowej uzyskanej w ramach Tarczy finansowej 2,0 udzielanej przez Polski Fundusz Rozwoju

Historia firmy

Jesteśmy firmą z tradycjami i prawie 100 letnim doświadczeniem. Nasze początki sięgają roku 1928. Firmę założył Pan Feliks Całka, zaczął od małej wytwórni schowanej w jednym z leszczyńskich podwórek. Na początku zatrudniał 10 osób, lecz stopniowo firma rozrastała się i jej przedstawicielstwa docierały nawet na kresy. W 1950 roku „Wytwórnia szpilek” przechodziła trudne i burzliwe czasy. Weszli do niej urzędnicy by oznajmić, że zakład przejmuje państwo, Pan Całka mógł zabrać ze sobą tylko własny kapelusz i laskę. Firma została upaństwowiona, a Pan Całka w jednej chwili stracił wszystko, do końca życia nie odzyskując swojej fabryki.

W 1957 roku jego syn Henryk wykupił maszyny po ojcu z likwidowanego powoli leszczyńskiego Zakładu Galanterii Metalowej, rozszerzył produkcję i zaczął produkować wsuwki. Przez kilkadziesiąt lat pracował naprzeciw fabryki, którą zabrano jego ojcu.

W 1990 roku Syn Pana Feliksa, Henryk podjął się trudnego zadania i postarał się o zwrot fabryki ojca. Wszyscy pracownicy byli zdziwieni, że po 40 latach znalazł się właściciel. Pan Henryk czynnie kierował fabryką do 75 roku życia. Od 2000 roku fabryką zarządza Pan Stanisław Pędziwiatr, a wytwórnia dalej rośnie. Na chwile obecną Fabryka Szpilek Iza jest jednym z największych producentów wsuwek i kokówek do włosów w Europie.

© Remedy Template by Maxsote
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl